O NAS
Nie prowadzimy piekarni. Tworzymy markę odzieżową.

Nazwę Bäckerei odnalazłyśmy na niemieckim szyldzie lokalu w którym mieści się nasza pracownia, a który kiedyś był piekarnią i cukiernią. Uznałyśmy że to dobry znak – genius loci naszego miejsca i firmy.

Niemiecki szyld został. Znajduje się w Bytomiu, gdzie mieszkamy. To tutaj powstają nasze projekty i ubrania.

Inspiruje nas postindustrialny krajobraz Górnego Śląska; z jego piękną funkcjonalną zabudową, czerwoną cegłą, robotniczym etosem, hałdami stopniowo pokrywającymi się florą, ale i pełną bogactwa stylów architekturą miast. Cenimy sobie kunszt i trwałość. Dlatego stawiamy na LEN. Tkaninę zapomnianą, która dziś na nowo zyskuje uznanie. Dla nas len jest jak wino: im starsze, tym lepsze.

Nasze lniane ubrania są proste w formie, swobodne i wygodne. Natchnieniem jest miasto w którym powstają, i dla którego są dedykowane. Doskonałe do kawiarni, galerii sztuki, kina, pracy, na zakupy, spacer z dzieckiem, rower czy hulajnogę... Ich funkcjonalności pozwala na poczucie luzu i niezobowiązującą „lekkość bytu”, naturalny materiał harmonijnie koresponduje z otoczeniem, a krawieckie rzemiosło gwarantuje doskonałą jakość.

Monika Urzoń i Karolina Jakoweńko

Wszystkie ubrania marki Bäckerei Bytom uszyte zostały w Bytomiu dzięki lokalnym krawcowym - Beacie i Justynie. Konstrukcje wykonuje dla nas, także w Bytomiu, Paweł

Len pochodzi z upraw i produkcji europejskich.

Guziki wykonane są z orzecha corozo.


Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają nam w tworzeniu marki Bäckerei Bytom:

Katarzyna Goczoł
(stylistka, modelka i fotografie), Małgorzata Śląska (stylistka), Zuzanna Bojda (modelka), Anna Frid (modelka), Agnieszka Tańska (modelka) oraz Piotr Herla (model).
Autorem naszych sesji zdjęciowych są Marta Chrobak oraz Roman Łuszczki .

Dziękujemy także Piotrowi Jakoweńko, za stworzenie logo i pomoc graficzną oraz Markowi Banny za wsparcie techniczne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl