INNI O NAS

Sierpień 2021, Magazyn Elle

Harel na swoim blogu o nas:

https://harelblog.pl/2020/06/03/backerei-bytom-krystyna-i-reszta/


Magazyn Zwykłe Życie o nas:

"Zachwyty ZŻ: Ach ten len!"
tekst: Agata Napiórska i Wiktoria Podolec
21 czerwca 2020

"Słowo “len” odmieniam cały rok przez wszystkie przypadki. Jeśli jest w mojej szafie jakaś modowa fiksacja i fetysz to z całą pewnością jest to fetysz lniany. "Słowo “len” odmieniam cały rok przez wszystkie przypadki. Jeśli jest w mojej szafie jakaś modowa fiksacja i fetysz to z całą pewnością jest to fetysz lniany."

https://zwyklezycie.pl/2020/06/zachwyty-zz-ach-ten-len/I jeszcze raz w "Zwykłe Życie"

"Polecamy: Moda w kryzysie"

tekst: Ewelina Klećkowska - zdjęcia: materiały prasowe
1 maja 2020

"Jak wygląda moda w czasach, w których musimy się izolować i zostawać w domu? (...) Wybraliśmy kilka marek, które nie poddają się trudnej sytuacji i zaglądamy do nich. Jeśli planujecie zakupy, pamiętajcie, żeby wspierać polskie marki."

https://zwyklezycie.pl/2020/05/polecamy-moda-w-kryzysie/
Ekomanufaktury

https://ekomanufaktury.pl/backerei-bytom/

"Przykładem wyjątkowo kobiecej manufaktury jest Bäckerei Bytom. To nie tylko firma zajmująca się produkcją ubrań z lnu. To owoc niezwykłej pasji, determinacji oraz przede wszystkim pięknej przyjaźni między dwoma bytomiankami, która przerodziła się w produktywną współpracę. Bäckerei Bytom to ekologiczna odzież wytwarzana przez kobiety i dla kobiet – w każdym rozmiarze i dla każdej figury."
Podczas pierwszej sesji zdjęciowej we wrześniu 2018, odwiedziła nas Gazeta Wyborcza:


Cały artykuł przeczytacie tutaj:

https://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,23980549,odkryly-przedwojenny-szyld-w-bytomiu.html


W lutym Magda ze stowarzyszenia Manuffaktura przeprowadziła z nami wywiad, o naszej lnianej marce, o miejscu w Bytomiu i starym szyldzie:

Cały wywiad jest na stronie stowarzyszenia:

https://manuffaktura.pl/backerei-bytom/


W marcu 2019 o naszym szyldzie i naszej ulicy w gazecie Rynek 7:


W numerze 3/2019 „Schlesien heute” artykuł o odzieży z Bytomia, czyli o nas – o Bäckerei!
Nasza historia powrotu do bytomskich tradycji odzieżowych i historii odkrycia szyldu starej piekarni i cukierni nad wejściem do naszej pracowni.


W kwietniu 2019 nasze kolorowe lniane sukienki i lniane kuloty, wśród innych śląskich marek wystąpiły w pierwszym numerze Prestiż Metropolia:

Więcej zdjęć znajdziecie tutaj:

https://issuu.com/prestizmetropolia/docs/00__magazyn_nr_1_2019_issu/78


W czerwcu trochę niusów ze świata :) Joanna Kulig w Hollywood: jak łączy macierzyństwo ze światową karierą? (str. 14), Sylwia Gliwa jako spełniona kobieta po 40. (str. 24) (nie znałyśmy Pani Sylwii do tej pory), jak syn spełnił marzenia mamy czyli o Krzysztofie Kiersznowskim słów parę (str. 28), i szparagowe (też) najlepsze przekąski na upał (str. 44) oraz... uwaga, uwaga...gwiazda magazynu SHOW z tego tygodnia: Piękna, Żółta, Lniana, Sukienka z Bytomia!!! (Polski len, str. 31-31) no hit na upały!
A my w naszym szarym świecie zapraszamy do sklepu po tą piękną sukienkę.


W lipcu 2019 r. nasze ubrania brały udział w sesji zdjęciowej torebek Słonia Torbalskiego z Krakowa. Zobaczcie efekty.

A kolorowe torebki Słonia z Krakowa znajdziecie na stronie: https://www.slontorbalski.pl


W 57, sierpniowo - wrześniowym numerze Magazynu Be (In Touch), przeczytacie wywiad z nami - o naszej historii, miejscu, o lnianej szmizjerce i naszym hicie - lnianym chlebaku:

https://issuu.com/bemagazyn/docs/be_nr__08_09_2019_www/30


W sierpniu Edynburg staje się europejską stolicą wydarzeń kulturalnych. Przez cały miesiąc właśnie w stolicy Szkocji odbywają się przeglądy teatralne, koncerty symfoniczne, rokowe oraz inne wydarzenia kulturalne? 

Piszemy o tym, bo gdzieś tam, na Wyspach, są nasze ubrania…
Właśnie w sierpniu poleciały do ragamuffin clothes and knitwear – butiku w którym kupić można same unikatowe, piękne, z naturalnych tkanin, artystycznie wykonane ciuchy. Jesteśmy dumne, że Szkotki będą ubierać się w lniane stroje z Bytomia, już teraz, podczas festiwalu!


fot. https://www.coolplaces.co.uk/…/mid…/edinburgh/525-ragamuffin


Jeśli macie ochotę z nami porozmawiać, napisać o nas, chcecie mieć nasze lniane rzeczy w waszym sklepie, nasz lniany chlebak w swojej piekarni - piszcie na adres: shop@backerei.eu - więcej danych kontaktowych w zakładce Kontakt (KLIK)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl