Sukienka lniana "uskrzydlona" No4 fuksja





Opis
100% europejski len (Litwa), zmiękczany
Nasza „uskrzydlona" No4 to sukienka o antycznym kroju. Znana od czasów Mezopotamii służyła wówczas mężczyznom jako płaszcz, wierzchnie okrycie, świadcząc o ich zamożności. Nazywana kaftanem przyjęła się w starożytnej Turcji, Maroku, Palestynie – właściwie całym wschodnim świecie. Tam, gdzie ciepło szyta była z jedwabiu, bawełny, gdzie zimniej z kaszmiru czy wełny.
W Europie kaftan w formie sukienki przyjął się dopiero w XX wieku, a za sprawą ruchu hippisowskiego stał się modną i extra wygodną tuniką. W tym prostym wzorze – szytym z dwóch równych sobie prostokątów, zszywanych z przodu, z tyłu i po bokach – rozkochali się projektanci i celebryci.
My wracamy do przeszłości i szyjemy ta uniwersalną, uskrzydloną powiewem rozbudzającej się wiosny sukienkę, w wyjątkowych kolorach z mięsistego lnu.
Idealna na lato; przewiewna, z rozkloszowanymi rękawami, z zakładką z przodu, dekoltem w V, kieszeniami, współgrająca z szerokim zamotanym paskiem i najważniejsze; harmonizująca z budową kobiet od XS do M/L.
Sukienka jest w jednym rozmiarze., ale szyjemy większe rozmiary (z dłuższym - do 2 tygodni - czasem oczekiwania). Możesz zamówić większy rozmiar - wpisz swoje wymiary (biodra, pas, biust) w komentarzu do zamówienia.
Obwód pod pachami: 120 cm
Obwód w biodrach: 120 cm
Długość całkowita: 120 cm
Uszyta ręcznie w Bytomiu.
Zobaczcie sesję zdjęciową na Dzień Kobiet z "uskrzydloną" w roli głównej: LOOKBOOK Dzień Kobiet
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.
Monika
Sukienka rewelacyjna. Uszyta tak, że dopasowuje się do ciała i figury. Len mięciutki, nie gryzie.
Adrianna
Sukienka niesamowita! Skrojona i uszyta perfekcyjnie. Używając paska można stworzyć z niej kilka kreacji. Zakupy w sklepie jak zwykle na najwyższym poziomie. Polecam gorąco !